Понедельник, 26.06.2017
Мой сайт
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » Гостевая книга [ Добавить запись ]

Страницы: 1 2 3 ... 100 101 »
Показано 1-15 из 1508 сообщений
1508. Packers and Movers Hyderabad   (10.03.2015 11:51) E-mail
Packers and Movers Bangalore@http://packersservice.com/packers-and-movers-bangalore/
Packers and Movers Hyderabad@ http://packersservice.com/packers-and-movers-hyderabad/
Packers and Movers Chandigarh@http://packersservice.com/packers-and-movers-chandigarh/
Packers and Movers Chennai@http://packersservice.com/packers-and-movers-chennai/
Packers and Movers Coimbatore@http://packersservice.com/packers-and-movers-coimbatore/
Packers and Movers Delhi@http://packersservice.com/packers-and-movers-delhi/
Packers and Movers Bangalore @http://professionalmovers.in/

1507. Packers and Movers Kolkata   (10.03.2015 11:51) E-mail
Packers and Movers Delhi packing and moving and storage agency All information
Packers and Movers Ludhiana@http://packersservice.com/packers-and-movers-ludhiana/
Packers and Movers Kolkata@http://packersservice.com/packers-and-movers-kolkata/
Packers and Movers Mumbai@http://packersservice.com/packers-and-movers-mumbai/
Packers and Movers Mysore@http://packersservice.com/packers-and-movers-mysore/

1506. Packers and Movers Noida   (10.03.2015 11:50) E-mail
Packers and Movers Noida@http://packersservice.com/packers-and-movers-noida/
Packers and Movers Pune@http://packersservice.com/packers-and-movers-pune/
Packers and Movers Surat@http://packersservice.com/packers-and-movers-surat/
Packers and Movers Jaipur@ http://packersservice.com/packers-and-movers-jaipur/
Packers and Movers Bangalore @http://professionalmovers.in/

1505. Packers and Movers Bangalore   (10.03.2015 11:49) E-mail
packers and movers Service Provider with packing and moving and storage agency
Packers and Movers Ahmedabad@http://packersservice.com/packers-and-movers-ahmedabad/
Packers and Movers Bangalore@http://packersservice.com/packers-and-movers-bangalore/
Packers and Movers Ghaziabad@http://packersservice.com/packers-and-movers-ghaziabad/
Packers and Movers Gurgaon@http://packersservice.com/packers-and-movers-gurgaon/
Packers and Movers Hyderabad@http://packersservice.com/packers-and-movers-hyderabad/
Packers and Movers Navi Mumbai@http://packersservice.com/packers-and-movers-navi-mumbai/

1504. Abdul Aziz Al Azari   (21.06.2012 15:23) E-mail
Салам Алейкум, очень хороший сайт. Я сам не Талыш, а Азербайджанец, занемаюсь этно-генезом, историей. Я прочитал статью "уроки Играра Алиева" Айдына Алекперова и полностью согласен с тем что он пишет. Только хотел поправить одну ошибку, он написал о том что Азербайджанцы происходят от трех этносов, иранских ( мидийской азери), кавказской и Тюркской. Но не отметил нашу смесь с Арабами, с коими мы смешались в 7 веке. Думал просто написать поправить. Очень приятно читать такие правильные выводы о нашем происхождение.

1503. Гоша   (09.02.2010 09:55) E-mail
Talэю aрzэna gələni danэю

1502. Azeri Turk Balasi   (08.02.2010 07:17)
Bilmirem siz neye nail olmaq isteyirsiz ay ozunu Azerbaycan turku adlandirmaq istemeyen dirnaq arasi talishlar.Kimsiz siz???ejdadiniz kimdir?soyunuz nedir???ay axmaqlar sizde Azeri turkusuz ve sadece olaraq bunu derk etmirsiz.Bu yazilanlari gordukde sadece milletimizin,bele axmaq yazi yazanlarin gunune,yashadiqi omrune aglayiram.tanridan isteyim ve dileyim odur ki,Allah tala biz Azeri Turklerini bu cur merdimazardan,Belalardan qorusun.Yashasin Ilham Eliyev...UAllah Tala ulu onder,umummille Lider Heyder Eliyeve qeni qeni Rehmet elesin)

1501. Сафо   (25.01.2010 10:44)
габул быкан!

1500. KADUSI   (11.07.2009 19:45)
SALAMELEYKUM

1499. rasim   (08.06.2009 16:28) E-mail
Подонки!!!
Талыши и азербайджанцы это два братских народа.Жили и живут в единой стране. Дети одной матери-Азербайджана.Ази Асланов, Сулейман Рустем и др. разве они не считали себя сынами Азербайджана. Враги Азербайджана хотят рассеять вражду между его народами. Но у них ничего не получится.

1498.   (01.05.2009 00:08)
Shoma hele hyton?Beshshtan bala beshten!

1497.   (10.04.2009 23:27)
bihiten,bihiten.Shevon be xey!

1496. cfbndfd   (06.02.2009 16:30)
чтоб ты сдох черножопая сука

1495. Тюрк   (25.01.2009 21:18) E-mail
Очень интересны суждения лингвиста Айдына Алекперова, но очевидно он не знаком с историей древних тюрков, Алтая. Хорошо бы, наш уважаемый филолог-лингвист пока не поздно начинал бы изучать рунического алфавита древнейших тюрков Алтая, а не сделать скоропостижные выводы об этногенезе азербайджанцев. Этногенез азербайджанцев на мой взгляд формировался из тюрков:
1. Древнейших тюрков (минимум X-V тысячелетия до н.э.) в основном кипчаки. Доказательство: древнетюркские храмы построенные до нашей эры во многих районах Азербайджана, в Западном Азербаджане (ныне Армения), в Грузии и в Д-Кыпчаке (ныне Россия).
2. Огузсских и других тюрков.
Здесь очень важно не путать коренных тюрков от пришлых.
А что касается остальных малочисленных народностей Азербаджана, то среди них тоже есть и коренные и пришлые.
А вообще с талантливым покойным советским историком И. Алиевым согласится не возможно. Он поневоле стал одним элементом огромного аппарата русско-советской лже исторической науки, где нет место аборигенам - тюркам.

1494.   (15.01.2009 21:42)
Axirinci xabar beladir ki Ataxan Abilov siyasi siginacaq alaraq Amsterdama gedib...

Indi biz Azarbaycanda qalan barmaqla sayila bilacak talish fallarini bir sual dushundurur...

MDB makaninda an demokratik olka olan Rusiyada agar prezident oz vazifasini muvaqqati kimlasa avaz edib yena hakimiyyatda qalirsa, onda Azarbaycandan na gozlmak olar? Bundan sonra da bizada Orta Asiya sayagi diktatura hokum suracak...

Azarbaycan turklari bu diktaturadan agar azab chakacaksa onda vay biz talishlarin halina...Ozu da irandilli olmagimiz alava beynalxalq mudafiadan kanarda qalmaga sabab olacaq...

Novruzali Mamadov habs olunub va Madaniyyat Markazinin, TOLISHI SADO qazetinin faaliyyati dayandirilib...

Faxraddin Abbasovun ozu va qazeti SHAVNISHT qazeti da ela bil bu qazetin adi kimi QARANLIQ GECADA qalib...

Diasporamiz onsuz da maliyya bohranindan daim shikayat edirdi...Indi bu QLOBAL MALIYYA BOHRANINDA na guna qaldigindan danishmaga daymaz...Diyasan artiq onlar xobbi kimi da bu virtual faaliyyatdan al chakacaklar...

Harakatin dindar hissasindan da sas chixmir...Onlala nainki telefonla, hech e-mail vasitasi ila alaqa saxlamaq olmur ki sag olduqlarini bilak...

Hokumat talish haraktaina bir vahima salib...

Natica:

Biz na etmaliyik? Ozumuzun da Azarbaycanda sonraki qurbanlar olmaqdan qorumaq uchun bu sukutu axira qadar davammi etdirmaliyik?
Ya faaliyatimizi davam etdirirmali va Novruzalinin gununa va an yaxshi halda Ataxan kimi didarginmi olmaliyiq?

Birinci yolu artiq choxlari sechiblar...Bu yolu sechmak qalbinda oz xalqina qarshi mahabbati olanlar ucun chhatindir...Neca ki Novruzali muallim bu yolu secha bilmadi...Ataxan muallim da bu yolu sechsaydi indi yaqin ki bu vaziyyatda olmazdi...

Bizim qararimiz neca olmalidir?

Bir choxlari kimi vicdanimizin sasina qulaq asmayib sakit yashamaq? Bas vicdan, qeyrat, kishilik va an asasi ISLAM AQIDAMIZ?

Ya Novruali, Ataxan va sair kimi?

Man bu suala aqidadashlarimdan cavab istayiram...

Biz kitab, qazet va sair madani ishlarimizi davam etdirmamayi hachana qadar taxira salaq?

Bu masala mani yatmaga qoymur...

Onsuz da bir gun olub gedacayik...Xastalikdan, badbaxt hadislardan va an yaxshi halda tabii olumdan..Balka kishi kimi olak?

Harakatda ozuna kishi deyan varsa mana cavab versin...


Имя *:
Email *:
WWW:
Код *:
Поиск
Друзья сайта
  • Создать сайт
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Все проекты компании
  • Copyright MyCorp © 2017
    Создать бесплатный сайт с uCoz